Osobní finanční plán

Chcete vnést do vašich osobních financí řád, klid a jistotu?

Dobře zpracovaný osobní finanční plán dává odpovědi na rozmanité otázky: „Jsem krytý proti všem potenciálním rizikům?“, „Jak zajistím sebe i svou rodinu na stáří?“ nebo „Z čeho zaplatím studia svých dětí nebo jak jim usnadním vstup do života?“. Jinak řečeno, osobní finanční plán definuje způsob, jak přistupovat k nakládání s vlastními penězi, a to v dlouhodobém horizontu.

Osobní finanční plán není jen mixem izolovaných finančních produktů, je to dlouhodobá finanční strategie, která vám řekne, kde jsem a kam se chci ubírat. Osobní finanční plán sice z vašich beder nesejme starosti s péčí o peníze, ale od základu změní váš pohled na finance a připraví vás na předvídatelné i nepředvídatelné situace. Začnete přemýšlet nejen o tom, co je potřeba udělat nyní, ale i o tom, co vás a vaši rodinu čeká v horizontu 10, 15 i více let.

Jak vzniká osobní finanční plán?

Jelikož osobní finanční plán musí reflektovat konkrétní životní situaci klienta, připravujeme ho vždy na míru jeho individuálním potřebám a požadavkům. Obecně se ale jeho příprava skládá z následujících fází:

Prvním krokem při tvorbě finančního plánu je důkladná analýza vaší současné finanční situace i finanční výhled do budoucnosti

Jelikož smyslem osobního finančního plánu je i vaše ochrana, vytvoříme dlouhodobý plán pro krytí rizik, ochranu majetku a zajištění příjmů proti jejich neočekávaným výpadkům

Poté společně s vámi zmapujeme vaše budoucí finanční cíle, tedy významné životní situace a události, které vás i vaši rodinu čekají a na které chcete být dostatečně připraveni

Až posledním krokem je návrh konkrétních finančních produktů pro uskutečnění těchto cílů

ALE POZOR! Neseriózní finanční poradci často osobním finančním plánem maskují svou snahu prodat vám co nejvíce finančních produktů. Pokud vám již na první schůzce začne finanční poradce vnucovat finanční plán bez hlubší znalosti vaší osobní situace, pak jeho motivací není pomoci vám, ale získat co nevyšší provizi.

Vytváříme osobní finanční plány s myšlenkou

Ačkoli z pohledu nás, finančních poradců, je osobní finanční plán ideálem spolupráce s klientem, nikdy do něj klienta netlačíme. Na rozdíl od neseriózních finančních poradců je pro nás osobní finanční plán cílem spolupráce s klientem, nikoli jejím prostředkem. Chápeme, že odkrývat osobní finanční situaci je pro každého velmi citlivé a delikátní. Ze zkušeností víme, že získat klientovu důvěru do té míry, že je připraven se aktivně a otevřeně podílet na vytvoření osobního finančního plánu, vyžaduje několik měsíců i let vzájemné spolupráce.

Domluvme si schůzku

Víme, že o naší serióznosti vás několika slovy nepřesvědčíme, ale rádi tak učiníme na osobní schůzce.

S čím vám můžeme pomoci

Hypoteční úvěry

Pojištění

Spoření na penzi

Stavební spoření

Investice

Osobní finanční plán